Jdi na obsah Jdi na menu
 


CELULITIDA

CELULITIDA

Celulitida z francouzského cellulite, je zvláštní hrudkovitá forma tuku, která se ukládá v podkoží převážně žen. Statistiky hovoří až o 90%. Pro svůj typický vzhled se celulitida obecně nazývá pomerančová kůže, a skutečně na pohled připomíná kůru pomerančů. Pro ženy představuje velký kosmetický problém.

 

 CO JE TO CELULITIDA?

 

 

     Celulitida je špatná funkce lymfatického systému a nedostatečnost metabolismu tuků. Tukové buňky se ukládají v podobě hrudkovité hmoty v podkoží a tím způsobují nerovnosti povrchu těla. Určitě to hodně souvisí s životním stylem, nicméně ženy (díky hormonu estrogenu), mají ke vzniku celulitidy mnohem větší předpoklady. Rozvoj a projevy celulitidy by se daly rozdělit do několika stádií. Určení stádia je důležité pro případnou léčbu či postup k odstranění celulitidy.

  

 STÁDIA CELULITIDY ...
 

 

     I. stádium (počáteční)
Příznaky „pomerančové kůže“ jsou patrné pouze při tlaku na kůži. Například při „štípacím“ testu, kdy se vytvoří stiskem mezi dvěma prsty nebo tlakem dlaní proti sobě kožní řasa. Na povrchu pokožky se objeví mírné nerovnosti.
     II. stádium (tzv. prvotních projevů)
Někdy nazývané „manekýnské stádium“ se projevuje nerovnostmi kůže, které jsou viditelné nejen při „štípacím testu“ , ale i při napnutí svalů, sezení na tvrdé podložce nebo jsou viditelné při ostrém bočním osvětlení. Pomerančovou kůži vidíte když stojíte, ale jakmile si lehnete, okamžitě zmizí, to znamená, že ještě nevznikl zánět. U tohoto stupně je možnost úplného vyléčení. 
     III. stádium (tzv. viditelných projevů)
Nerovnosti jsou viditelné vždy, bez ohledu na stání, sezení, osvětlení. V ohnisku se nahromadilo velké množství tekutiny (metabolitů – zplodiny látkové výměny, volné radikály, kyselina mléčná a řada toxických látek). Tyto metabolity se následně tlačí mezi tukové buňky a ty na cévy a nervová zakončení, což má za následek pocity bolesti. Možnost zlepšení na stupeň II. 
     IV. stádium (tzv. rozsáhlých projevů)
Hrubé nerovnosti kožního povrchu, které mohou být komplikovány otoky, monstrózním zvětšením tukové tkáně i bolestivostí. Je to stadium, kdy může pojivá tkáň ztvrdnout. Tukové buňky se opouzdřily a jsou velmi bolestivé. Faktory nahrávající těžké celulitidě tkví hlavně v tom, že zanedbáme její lehčí formy, nadváha a aktuální nedostatek pohybu. Možnost zlepšení pouze na stupeň III. 
 
 
 KDE SE CELULITIDA OBJEVUJE?

 

 

     Celulitidou, jak již bylo uvedeno, se označuje typ určitého zvrásnění kůže se vznikem dolíčků a hrbolků. Nejdříve je patrná na zadních stranách stehen. Teprve později se projevuje i na vnitřních stranách stehen, po stranách trupu, v oblasti břicha, na hýždích i na zadní straně paží. V extrémním případě se může takto změnit celý povrch kůže. Hovoříme tedy o problémových partiích. Právě tam se celulitida objevuje nejčastěji. Má to svou logiku. Protože je celulitida záležitostí tukových buněk, vzniká tam, kde se nejčastěji tuk ukládá. 

 

 JAKÁ JE PŘÍČINA CELULITIDY?

 

        

    Celulitida vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně a v důsledku stárnutí podkožního vaziva. Ke zmnožení tukových buněk dochází zejména působením ženských pohlavních hormonů. Je za to zodpovědný převážně hormon estrogen, který má též schopnost zvláčňovat a změkčovat vazivo. Tukové buňky se proto mohou bez zábran rozšiřovat. Vznik celulitidy podporuje také uspořádání podkožního vaziva, které je odlišné u žen a u mužů:

     Pevné provazce vaziva v podkoží žen probíhají souběžně a všechny kolmo k povrchu kůže. Mezi sebou uzavírají shluky tukových buněk tvořící jednotlivé lalůčky. Pokud tukové buňky zbytní, cestou nejmenšího odporu se vytlačují vzhůru směrem k povrchu kůže a podmiňují vznik drobných bouliček a vyvýšenin na kůži. Úpon jednotlivých vazivových provazců naopak zapříčiňuje drobné dolíčky.
    U mužů je vazivo uspořádáno do propletené sítě. Při zbytnění tukových lalůčků dojde k roztažení sítě do stran a povrch kůže zůstává hladký. První známky ženské celulitidy se mohou objevit při užívání hormonální antikoncepce, při počínající nadváze i v těhotenství. Dříve nebo později postihne přes osmdesát procent žen. Častěji jsou postiženy ženy obézní, ale nevyhýbá se ani štíhlým a mladým dívkám.
 

    Celulitida je tedy delší dobu trvající proces, který je ovlivněn více faktory. Na vzniku celulitidy se podílí:

 • Nedostatečnost lymfatického systému
 • Porucha metabolismu
 • Nedostatečný pitný režim
 • Hormonální změny (těhotenství, puberta, menopauza..)
 • Hormonální léčba (antikoncepce, hormonální substituce, endokrinologický problém apod.)
 • Obezita. Jelikož se jedná o poruchu v ukládání tukových buněk, jsou samozřejmě víc ohroženi obézní jedinci, kteří mají tuku víc. Celulitidou však mohou trpět i lidé štíhlí.
 • Stravování (tučná, smažená jídla, sladkosti, bílé pečivo..)
 • Konzumace alkoholu, kávy a kouření. Jsou to prostředky, které působí na špatnou cirkulaci krve.
 • Nedostatek pohybu. Lidé se sedavým zaměstnáním či způsobem života jsou více postižení celulitidou, než aktivní či sportovně založení lidé.
 • Genetické dispozice, věk a stres 

 

 PREVENCE a LÉČBA CELULITIDY?

 

 

 • STRAVOVÁNÍ. Vynechat tučná, sladká, moučná a smažená jídla. Do jídelníčku zařadit čerstvé suroviny, zeleninu a ovoce, celozrnné pečivo, libové maso. Pozor ovšem na radikální diety - mohou stav celulitidy ještě zhoršit!
  Přinášejí sice rychlý úspěch, který ale není trvalý. Neustálé hubnutí a opětovné nabírání váhy – známý jo-jo efekt, vede k ochabnutí tkání a elasticita pokožky se radikální dietou zmenšuje!
 • PITNÝ REŽIM. Denně vypít aspoň 0,03l x Kg (vaše váha)! Nejlépe čistou neperlivou a neochucenou vodu, vodu s citronem, bylinné či speciální čaje.
 • VYVAROVAT se kouření, nadměrnému pití kávy a alkoholu.
 • VITAMÍNY. Zvýšit přísun vitamínů (hlavně C) a minerálů.
 • AKTIVNÍ POHYB. Vhodný je rekreační běh, rychlá dlouhodobější chůze, jízda na kole, jízda na koni, plavání, aerobik i tanec, které zvyšují prokrvení a posilují svalovou hmotu zejména kolem hýždí, břicha a na dolních končetinách. Dále především sportovní aktivity, které podpoří cirkulaci krve a lymfy (VacuTherm, Vibra Plate ..)
 • MASÁŽE. LYMFATICKÁ, ANTICELULITIDNÍ na speciálních přístrojích či ruční. Provádět denní automasáže postižených partií (např. drsnou žínkou, „ježkem“ či lufou). Masáže se mohou spojit se sprchováním, nejlépe střídavě teplou a studenou vodou. ROLLETIC – vynikající pomocník v boji s celulitidou!
 • PŘÍPRAVKY NA CELULITIDU. Aplikovat speciální krémy, gely, oleje, zábaly ... které jsou vyvinuty k boji s projevy celulitidy. Neexistuje však žádný zázračný krém, kterým je celulitidu možno potřít a ona sama vymizí. Tyto přípravky jsou vhodné jednak k prevenci a především jako pomocník komlexního přístupu (před cvičením, před masáží, noční, denní ..)
 • DETOXIKACE. Pročistit čas od času organismus detoxikací. (přístrojová LYMFODRENÁŽ, saunováním, úpravou stravy apod...)
 • KOLAGENÁRIUM  ychlým hubnutím se elasticita pokožky zmenšuje a celulitida se může naopak ještě zvětšit. Nepodceňujte toto varování a doplňujte svojí aktivitu vhodnými metodami na podporu tvorby kolagenu a elastinu..(Vacutherm s Kolagenem, Vibra InfraRed ...)
 • RADIOFREKVENČNÍ a ULTRAZVUKOVÉ ošetření. Vynikající metody k odstranění projevů celulitidy! Tyto metody jsou určené nejen ke ztrátě podkožního tuku, ale především k vyhlazení pokožky - ke ztrátě či zmírnění celulitidy... dle stádia.

 

ANTICELULITIDNÍ OŠETŘENÍ

 

 • ANTICELULITIDNÍ OŠETŘENÍ I. (70min)       Jedinečná kombinace tří technologií, kdy uvidíte výsledky již po prvním ošetření! Systém v sobě spojuje účinky vacua, multipolární Radiofrekvence a fotonového světla s bioproudy. Po ukončení ošetření se ošetřovaný uloží do lymfodrenážích nohavic na dobu 30 minut. Kombinací těchto postupů při ošetření získáte vynikající efekt v boji s celulitidou již při prvním ošetření...zesílený účinek CELULITIDA!

kavitace.jpg

 • Radiofrekvence (multipolární) moderní, bezbolestná a vysoce účinná přístrojová metoda, používaná v dermatologii, známá také pod názvem nechirurgický lifting. Ošetření je vhodné zejména k odstranění celulitidy, strijí, srůstů a jizev po těhotenství či obezitě. Dále k vypnutí povadlé a ochablé pokožky, ke zpevnění vnitřní strany stehen, paží, povadlého bříška a k celkovému zlepšení elasticity a omlazení pokožky těla. 
 • Vakuum – odstranění celulitidy, redukce tuku – Fat rotating system – Vakuová masáž s rotační hlavicí s radiofrekvencí. Tato kombinace zajišťuje, že účinek vakua zvyšuje působení na podkožní tukové tkáně. Díky tlaku na kůži se zvyšuje účinnost ošetření, přináší vynikající výsledky a násobí účinek radiofrekvence.  
 • Fotonové světlo/bioproudy - celulitida, urychluje odbourávání tuků, regenerace a vyhlazení pokožky.
 • Přístrojová lymfodrenáž

  

ANTICELULITIDNÍ OŠETŘENÍ I.                 750,-Kč
PROCEDURA                                            70min
 • 10min Vibrační plošiny s InfraRed
 • Ruční uvolnění lymfatických uzlin
 • 20min Multipolární Radiofrekvence
 • 10min Radiofrekvence s Vakuem a fotonovým světlem s bioproudy
 • 30min Lymfodrenáže
 • Lymfatický čaj

 

 • TOP ANTICELULITIDNÍ OŠETŘENÍ II. (100min) 
  Jedinečná kombinace čtyř technologií, kdy uvidíte výsledky již po prvním ošetření! Systém v sobě spojuje účinky vacua, ultrazvuku, multipolární Radiofrekvence a fotonového světla s bioproudy. Po ukončení ošetření se ošetřovaný uloží do lymfodrenážích nohavic na dobu 30 minut. Kombinací těchto postupů při ošetření získáte prvotřídní efekt již při prvním ošetření....zesílený účinek - ZTRÁTA PODKOŽNÍHO TUKU!
    
  • Ultrazvuk - proces, při kterém ultrazvuková vlna vytváří v tukové buňce mikrobubliny, které se postupně zvětšují a dochází k jejich implozi (zhroucení dovnitř) a k narušení integrity tukové buňky. Narušená tuková buňka se rozpadá a uvolňuje tuk.
  • Vakuum – odstranění celulitidy, redukce tuku – 60° Fat rotating system – Vakuová masáž s rotační hlavicí s ultrazvukem. Tato kombinace zajišťuje, že účinek vakua zvyšuje působení na podkožní tukové tkáně. Díky tlaku na kůži se zvyšuje účinnost ošetření, přináší vynikající výsledky a násobí účinek ultrazvuku.
  • Radiofrekvence (multipolární) – vypnutí ochablé pokožky, celulitida, obnova kolagenu.
  • Fotonové světlo/bioproudy - celulitida, urychluje odbourávání tuků, regenerace a vyhlazení pokožky.
  • Přístrojová lymfodrenáž

 

TOP ANTICELULITIDNÍ OŠETŘENÍ II.       999,-Kč
PROCEDURA                                     100min
 • 10min Vibrační plošiny s InfraRed
 • Ruční uvolnění lymfatických uzlin
 • 30min Ultrazvukové kavitace
 • 10min Ultrazvuku s Vakuem a fotonovým světlem s bioproudy
 • 20min Multipolární Radiofrekvence
 • 30min Lymfodrenáže
 • Lymfatický čaj

 

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2022 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 411581
Měsíc: 2463
Den: 83