Jdi na obsah Jdi na menu
 


ANALÝZA TUKU a TĚLA

 

grafika1.jpg

     ANALÝZA TUKU a TĚLA je místo, kde se můžete nechat změřit (lépe analyzovat) na přístroji InBody a získat tak přehled o svém těle. Zároveň na základě Vašich výsledků doporučíme řešení problémů s obezitou, svalovou disproporcí, edemou, metabolickým syndromem a dalšími zdravotními komplikacemi, které objeví rychlá a přesná analýza.
     Informace zjištěné pomocí InBody ocení lidé všech věkových kategorií. InBody dokáže přesně změřit i děti, starší jedince, sportovce a velmi obézní lidi, což u jiných přístrojů není zcela možné. Ať už vedete zdravý životní styl a chcete se jen ujistit, že je vše tak, jak má být, nebo jste se právě rozhodli začít pracovat na své kondici a proporcích, získané výsledky vám pomohou na vaší cestě ke zdravému způsobu života.
     IN BODY ocení též lidé po úrazu či sportovci, jimž mohou být užitečné zvláště informace o rozložení svalů a tuku a vzájemné vyváženosti jednotlivých částí těla. Zjistíte, s jakou efektivitou pracuje váš metabolismus a tudíž si budete moci odvodit, jak si do budoucna počínat při jídelních zvyklostech a pohybové aktivitě. Procento tělesné vody vám zase řekne, zda náhodou netrpíte spíše otoky, než „kilogramy navíc“ nebo zda vašemu tělu naopak tělesná voda chybí, například z důvodu nedostatečného pitného režimu.
     PRAVIDELNÉ VYŠETŘENÍ na InBody je velmi motivační, protože vidíme všechny změny, které se v tělě odehrávají při změně stravovacích návyků a zvýšení pohybové aktivity. InBody nám pomáhá bezesporu přesně zaměřit naše komplexní programy a efektivita našich programů na snižování nadváhy je tímto i velmi vysoká.

     KONTRAINDIKACE: jedinou kontraindikací je kardiostimulátor. Při analýze Vám tělem projede slabý elektrický proud, který ani neucítíte. Nicméně kardiostimulátor by mohl vyřadit z provozu.

            grafika2.jpg

    1.  zjistíte, zda poměr svalů, tuku, vody a dalších látek je správný

2.  zjistíte, zda nejste ohroženi útrobním neboli viscerálním tukem
3.  zjistíte, zda zatěžujete své tělo stejnoměrně
4.  ověříte si, že vaše strava je správně nastavená
5.  ověříte si, že váš trénink je správně nastavený
6.  pomůže vám odhalit, zda vám nehrozí zdravotní problémy
7.  dozvíte se něco víc o svém těle a odnesete si ucelené informace
8.  zjistíte kolik vaše tělo spaluje Kca (váš bazální metabolismus)
9.  zjistíte kolik vaše tělo spaluje Kca při různých aktivitách
10. získáte informace o svém těle před/po zákroku (liposukce,lipolýza..)
 
 

  KOMU JE ANALÝZA TĚLA URČENA?

      Chodíte pravidelně cvičit, dodržujete zásady zdravé stravy a nevíte, zda se ve vašem těle děje to, co očekáváte? Pravidelným měřením na přístroji InBody zjistíte, zda je trénink cílený na jednotlivé partie nebo zda dieta pomáhá tam, kde má, a pomůže vám odhalit nedostatky. Rozeberte výsledky se svým trenérem, výživovým poradcem pro včasné úpravy vašich aktivit.

·         lidem, kteří chtějí upravit svou váhu a dlouhodobě si ji udržet. Opakovaná měření po režimové úpravě jídelníčku a pohybových aktivit srovnají, k jakým došlo změnám  a rozložení  tukové a svalové tkáně a v množství tělesné vody.
·         sportovcům, kteří chtějí znát množství a rozložení svalové hmoty, svalovou rovnováhu. Změny v nárůstu svalové hmoty po delších tréninkových cyklech 2-3 měsíců
·         při rekonvalescenci po zranění (operaci) lze sledovat změny v množství svalové tkáně
 
 grafika1.jpg 
 
BMI (Body Mass Index): jeho hodnota ukazuje, zda je vaše hmotnost přiměřená k výšce vašeho těla a věku (avšak tento parametr není vhodný pro všechny osoby, mnohem důležitější je znát poměr tukové hmoty ku hmotě aktivní neboli svalové a také obsah vody v těle).
 
PROCENTO TĚLESNÉHO TUKU (PBF): množství vašeho celkového tuku - podkožního i meziorgánového v procentech.
 
POMĚR OBJEMU BOKŮ a PASU (WHR): hodnotí riziko spojené s rozložením tuku nacházejícím se v centrální části těla, které je spojené zejména s kardiovaskulárními chorobami. Tento poměr nám pomáhá osoby rozdělit na osoby s postavou typu "jablko" či "hruška".
 
MINIMÁLNÍ KALORICKÁ POTŘEBA TĚLA (BMR): množství energie v kaloriích, které vaše tělo potřebuje každých 24 hodin pro pouhé zajištění základních životních funkcí jako je dýchání nebo oběh krve (tzn. není zde započtená energie potřebná na vykonávání ostatních aktivit, jako je chůze, hovor, sport...). Hodnota bazálního metabolismu u zdravého člověka tvoří kolem 70% celkové energetické potřeby a stoupá s množstvím svalové tkáně. Funguje to tedy tak, že čím více aktivní svalové hmoty máte, tím lépe vaše tělo spotřebovává energii přijatou potravou.
 
SLOŽENÍ TĚLA
Dozvíte se, kolik kilogramů z vaší celkové hmotnosti tvoří svalová tkáň, kolik tuková tkáň a jakou hmotnost vašeho těla tvoří voda. Vedle každé hodnoty je zobrazen i referenční interval (neboli rozmezí, ve kterém by se měla konkrétně vaše hodnota nacházet) pro každou veličinu, s ohledem na vaše tělesné parametry.
 
ROZLOŽENÍ SVALŮ A TUKŮ V TĚLE včetně končetin
Získáte informace o tom, jakým množstvím v kilogramech svalů a tuku jsou tvořeny jednotlivé části vašeho těla. Konkrétně je tělo během měření rozděleno na jednotlivě měřené a hodnocené oddíly, kterými jsou trup, pravá a levá, horní a dolní končetina. Zjistíte tedy, zda jsou vaše končetiny a horní i dolní oddíl těla rovnoměrně zformovány. Přístroj navíc vyhodnotí, kolik kilogramů svalů a tuku by pro vás bylo vhodné celkově přibrat či naopak zredukovat.
 
NUTRIČNÍ DIAGNÓZU
Analýza poskytne zjištění stavu proteinů a minerálů ve vašem těle a jejich případný deficit. Pokud je jejich hodnota nižší než 90% optima, jedná se o tzv. "vyhladovělé buňky" a je třeba patřičně upravit stravu, abychom se deficit vyrovnali!
 
NAVRHNUTÍ POHYBOVÉHO PLÁNU
Analýza také poskytne výčet nejrůznějších sportů s přesným výpočtem spotřebované enegie za jednotku času přímo na konkrétní osobu. Jelikož množství spotřebované energie se liší od jednotlivce. Neboli laicky - každý bude spalovat různé množství energie, ačkoliv jde o ten samý sport.
 
ZHODNOCENÍ VAŠEHO TĚLESNÉHO SLOŽENÍ
I sám přístroj Vám poskytne na základě zjištěných výsledků komentář a následné doporučení.
Mimo tento výstup Vám však poskytneme odborný výklad a detailní vysvětlení všech údajů včetně doporučení týkající se stravovacích návyků a pohybové aktivity.
 
 
         grafika2.jpg
 
PŘED JÍDLEM - nebo min 2hod po jídle
(hmota jídla se počítá jako váha a může být příčinou chyby měření)
PO POUŽITÍ TOALETY 
(i když se moč a stolice nezahrnují jako prvky složení těla, jejich objem je zahrnut do měření váhy. To by mohlo vést k biologické chybě)
NEMĚŘIT PO CVIČENÍ
(namáhavé cvičení může způsobit dočasné změny ve složení těla)   
ZŮSTAT STÁT CHVÍLI V KLIDU PŘED ANALÝZOU
(provádění testu okamžitě po ležení na lůžku, nebo po dlouhém sezení může způsobit mírné změny ve výsledcích testu. Tělesná voda má snahu se stahovat do dolních končetin, jakmile osoba sedí, nebo když vstane
NEPROVÁDĚT ANALÝZU PO SAUNĚ
(pocení způsobuje dočasné změny ve složení těla měřené osoby)NEPROVÁDĚT ANALÝZU BĚHEM MENSTRUACE
(u žen dochází během menstruačního cyklu ke zvýšení tělesné vody)
PROVÁDĚT ANALÝZU PŘI STEJNÝCH PODMÍNKÁCH
(tzn. před nebo po menstruaci, před cvičením, před jídlem ...)

 

ANALÝZA IN BODY*
Basic (celkem 15min) 300,-
Komplet (celkem 30-45min) 500,-
Kontrolní měření (+porovnání výsledků) 300,-

ANALÝZA IN BODY - CLUB
Basic (celkem 15min) 150,-
Komplet (celkem 30-45min) 300,-
Kontrolní měření (+porovnání výsledků) 150,-

Basic: Analýza tělesné kompozice, diagnóza množství tuku, svaloviny, vody v těle, bazální metabolismus, výdej energie - cvičební plán + Zavedení do evidence (15min)

Komplet: Podrobná analýza + Zavedení do evidence + Konzultace a zhodnocení výsledků, Stravovací návyky, Zásady správné výživy (30-45min)

* Pro členy CLUBU SunnyLand-fitness (permanentka) slevy.

 

PREZENTACE SLOŽENÍ TĚLA

VÝKLAD VÝSLEDKŮ ANALÝZY IN BODY

VÝKLAD VYTIŠTĚNÝCH VÝSLEDKŮ ANALÝZY

 

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2022 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 411583
Měsíc: 2462
Den: 84