Jdi na obsah Jdi na menu
 


LYMFODRENÁŽE

kavitace.jpg

     LYMFATICKÝ SYSTÉM je detoxikační systém našeho těla. Základní smysl lymfatického systému je čistící (čištění tkáňového moku) a imunitní (likvidace viru, bakterií a nádorových buněk v lymfatických uzlinách). V lymfatických uzlinách imunitní systém zachytává a likviduje viry, bakterie a nádorové buňky. Lymfa nemá vlastní pumpu, proto je její pohyb omezený. Vlastní peristaltika lymfy a tělesný pohyb nestačí vyprazdňovat lymfatické cesty. Například aktivní sportovec, který neabsolvuje lymfatické masáže má často problémy s klouby, pohyblivostí a je náchylnější zraněním vazu a chrupavek.
      Jestliže se lymfa pohybuje pomalu, vytváří prostředí pro lokální záněty, úbytek tělesné energie a únavu. Jestliže se lymfa nepohybuje, vzniká přebytek zplodin. Tento patologický jev se nazývá lymfedém. Speciálním případem lymfedému je lipoedém, známější pod laickým názvem celulitida. Každá tuková buňka se může zvětšit až 200x (naplnit tukem). Když se tukové buňky zvětší, vznikne tzv. pomerančová kůže - celulitida.

     LYMFODRENÁŽ je nejúčinnější metoda pro uvedení lymfy do pohybu, odstranění lymfoedému, lipedému (celulitidy). Lymfatická masáž je nejúčinnější metoda ke zvýšení imunity, zvýšení tělesné energie, snížení únavy a zvýšení pozitivity myšlení (lymfodrenáž ovlivnuje i lymfu v mozku). Lymfodrenáž je vhodná jako preventivní ošetření u osob vystavených dlouhému stání či sezení a pomáhá rychlejší regeneraci po fyzické zátěži,sportu..  

     Druhá oblast působení této neurodistenzivní masáže vyplývá již z jejího názvu. Je to technika maximálně uvolňující a relaxační. A jako taková by měla být pravidelnou částí týdenního režimu každého člověka. Pro velmi zatížené lidi jako jsou podnikatelé, manažeři, lékaři a další lidé žijící v neustálém stresu, je to zajímavá možnost odreagování a aktivního odpočinku. Třetí aspekt neurodistenzivní masáže je její neobvyklé energetické působení. Tyto energie pozitivně ovlivňují stavbu našich buněk a působí tak blahodárně na mnoha úrovních lidské existence. Čistí emocionální bloky, léčí nebo podporuje léčbu somatických onemocnění, posiluje aurická pole.      

kavitace.jpg   

     LYMFODRENÁŽ je nejúčinnejší a velmi jednoduchá prevence proti většině chorob. Lymfodrenáž definujeme jako speciální hmatovou techniku orientovanou na lymfatický systém, kterou vykonáváme stlačováním kůže a podkoží. Rozeznáváme 2 druhy lymfodrenáže : přístrojovou či manuální.

    TERAPEUTICKÉ UŽITÍ např.: otékání kotníku po nadměrné zátěži dolních končetin, otoky očních víček, mízních uzlin, sklon k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému, otoky, celulitida, akné, suchá pleť, rozšířené žilky, napětí, křeče končetin, porucha látkové výměny v kloubech - artróza, dna, bolesti těla po sportovních výkonech, relaxace, regenerace, detoxikace, křečové žíly, žilní nedostatečnost po operaci varixu (hned po odstranění stehu), po liposukci, odstraňuje menstruační bolesti, je vhodná po operaci a pro vyléčené onkologické pacienty, pomáhá při léčbě obezity.

     KŮRA: Lymfodrenáže se mohou ze zdravotního hlediska provádět denně. Ideální kůra pro redukci celulitidy a celkového zmenšení objemu jednotlivých problematických partií, úbytku váhy, bolestí či otoků, je série 10-15x lymfatických masáží 2-3x týdně. Poté nadále pro zdravotní prevenci 2x do měsíce.

     ÚČINEK lymfodrenáže zvýší pravidelný pitný režim, doplněný pitím speciálního lymfodrenážního či čistícího čaje a používáním speciálního krému. Lymfodrenáž ztrácí účinek v kombinaci s jakoukoli jinou masáží stejné části těla v jednom dni.

    OŠETŘENÍ:  Přístrojová lymfodrenáž stlačuje končetinu a vyvolává tlakové vlny, které se snaží obnovit jak lymfatický, tak žilní systém. Aktivuje tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunitního systému. Lymfatický systém odpovídá a sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin obsahující vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a látky vzniklé jako odpad metabolických procesů. Pokud dojde k poškození lymfatických cév, nemá lymfa kudy proudit a hromadí se v podkoží za vzniku otoku - lymfedému, celulitidy, bolestí apod.

     PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ funguje na principu intermitentní přístrojové komprese (presoterapie). Pracuje s postupující tlakovou vlnou umožňující kompresní lymfodrenáž. Masáž končetin se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých je vzduch vháněn hadicovým systémem. Nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků se ve stanovených intervalech dle programů vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. 

     Funkce pumpy 
Funkce střídavého stlačování a uvolňování zajišťuje správný a pravidelný rozvod čisté krve obohacené o kyslík. Přerušované působení tlaku způsobuje opakované roztahování všech kapilár, což vede k jejich posilování. Buňky získávají energetickou aktivitu tím, že jsou pravidelně zásobovány kyslíkem. Zlepšování činnosti lymfatického systému vede k rychlejšímu vylučování škodlivých látek, například cholesterolu.
     Masážní účinky 
Opakovaným působením jemného tlaku vzduchu dochází k masírování ztuhlých svalů a odstraňování jejich únavy. Tlaková masáž pokožky účinně působí proti celulitidě. Použití přístroje před/po cvičení zvyšuje účinnost cvičení. 
     Efekt protahování a návleku pro bedra a pas
Aplikováním speciálních návleků na nohy a pas dochází k protahování jednotlivých kloubů, což pomáhá při jejich regeneraci. Efekt hlubokého dýchání (břišní dýchání). Během používání přístroje je uživatel nucen dýchat velmi hluboce a bez jakéhokoli přerušování. Používání návleku určeného pro oblast pasu je dobré pro odstranění bolesti beder, zlepšení pohyblivosti a odstranění břišního tuku (celulitida).

       KONTRAINDIKACE
Lymfodrenáž by neměla být prováděna v těchto případech:
- těhotenství, kojení
- akutní záněty, virové a bakteriální nemoci, horečné stavy
- epilepsie, nádorové a onkologické onemocnění
PO PORADĚ S LÉKAŘEM:
- Vysoký krevní tlak, srdeční vady, zelený zákal
- Implantáty, kloubní náhrady v místě terapie
- Onemocnění ledvin, jater, štítné žlázy
- Onemocnění kůže, tepen, žil  

  

kavitace.jpg

 

CELULITIDA

 

 

Délka programu ……… 45, 60 minut
Frekvence návštěv …… 2-3x týdně
Účinek:
analgetický, antiedematózní, zvýšení lymfodrenáže, podpora žilního návratu, myorelaxační, podpora mikrocirkulace, podpora regenerace tkáně, podpora výživy kůže a podkoží, zvýšení lokálního metabolismu.

 

 

DETOXIKACE

 

 

Délka programu ……… 60 minut
Frekvence návštěv …… 2-3x týdně
Účinek:
analgetický, antiedematózní, zvýšení lymfodrenáže, podpora žilního návratu, myorelaxační, podpora mikrocirkulace, podpora regenerace tkáně, podpora výživy kůže a podkoží, zvýšení lokálního metabolismu.
 

 

SYNDROM TĚŽKÝCH NOHOU

 

 

Délka programu ……… 45minut
Frekvence návštěv …… min 1xtýdně
Účinek:
zvýšení lymfodrenáže, podpora žilního návratu, myorelaxační, podpora mikrocirkulace, podpora regenerace tkáně, zvýšení metabolismu laktátu.
 

 

REGENERACE

 

 

Délka programu ……… 45,60 minut
Frekvence návštěv …… min 1x týdně
Účinek:
analgetický, antiedematózní, zvýšení lymfodrenáže, podpora žilního návratu, myorelaxační, podpora mikrocirkulace, podpora regenerace tkáně, podpora výživy kůže a podkoží, zvýšení lokálního metabolismu.
.
 

 

POST-LIPOSUKČNÍ a POOPERAČNÍ PÉČE 

 

 

Délka programu ……… 45, 60 minut
Frekvence návštěv …… 2-3x týdně
Účinek:
analgetický, antiedematózní, zvýšení lymfodrenáže, podpora žilního návratu, myorelaxační, podpora mikrocirkulace, podpora regenerace tkáně a hojení, podpora výživy kůže a podkoží, trofotropní.
Časnou aplikací po liposukci lze omezit otoky v ošetřené oblasti a zabránit nerovnoměrnosti povrchu.
  

 

VARIXI (Křečové žíly)

Délka programu ……… 30 minut
Frekvence návštěv …… 2x týdně
Účinek:
podpora mikrocirkulace, zmírnění bolesti lokální ischémie, podpora neovaskularizace, podpora žilního návratu.

 

ÚPONOVÉ BOLESTI, POÚRAZOVÉ STAVY

Délka programu ……… 30, 45 minut
Frekvence návštěv …… 2x týdně
Účinek:

analgetický, antiedematózní, podpora mikrocirkulace, podpora regenerace tkáně, podpora hojení.

 

LIPEDÉM, OTOKY

Délka programu ……… 60 minut
Frekvence návštěv …… 2-3x týdně
Účinek:
zvýšení lymfodrenáže, podpora žilního návratu, podpora metabolismu tuků, myorelaxační, podpora mikrocirkulace, podpora regenerace tkáně, podpora výživy kůže a podkoží. Pravidelná aplikace vede ke zlepšení kvality a vzhledu pokožky.

 

ZLEPŠENÍ TROFIKY KŮŽE

Délka programu ……… 30minut
Frekvence návštěv …… 2-3xtýdně
Účinek:
analgetický, antiedematózní, podpora hojení, myorelaxační,
podpora mikrocirkulace, podpora regenerace tkáně, podpora
výživy kůže a podkoží, neovaskularizace, trofotropní.
Může se použít jako účinná součást léčby v dermatologii,
zejména při ošetřování zranění.

 kavitace.jpg

     K lymfodrenáži si můžete doobjednat velice účinný Thermo Zábal, který účinky lymfodrenáže několikanásobně podpoří.

SKOŘICOVÝ

     Skořice obsahuje unikátní přírodní silice, které vedou ke zvýšenému prokrvení a prohřátí pokožky. Skořicový krém se nejprve vmasíruje na problematické partie, pevně zafixuje fólií a nechá se působit.
     Skořicové zábaly výtečně odstraňují celulitidu, zmenšují objem stehen a zadečku. Silice obsažené ve skořici způsobují lokálně zvýšené prohřátí a prokrvení na ošetřeném místě. Tím se zlepší proudění lymfy a lépe se odplavují škodliviny z těla. 
     Je nutné dodržovat pitný režim a nevystavovat se po masáži (24hod) přímému slunečnímu záření ani soláriu. K prodloužení účinku je vhodné po masáži ponechat krém alespoň 6 hod. bez dalšího mytí.

 

ČOKOLÁDOVÝ - Hot Lipo

     Speciální termoaktivní zábal s povzbuzovacím účinkem z čokolády, quarany, kofeinu, na odstranění tukových vrstev a povzbuzení spalování tuků v podkožní tkáni. Bohaté složení je utvořeno z množství minerálních látek, vitamínů, polyfenolů, kofeinu, teobrominů. Fosfor a hořčík obzvlášť pomáhají v případech ochablé kůže, nedostatku odpočinku a relaxace. Flavonoidy s ochranným vlivem  na kapiláry jsou účinné při problémech s celulitidou a při zadržování tekutin v těle. Kofein a teobromin mají pak vliv na lokálně ukládané tuky. 

    Obnovuje elastičnost a celistvost (hladkost) svalových tkání. Pleť je vyživená a vypadá mladší. Navrátí se jí jemnost a pružnost, vrásky se vyhladí. Čokoládový zábal napomáhá ke zmírnění celulitidy a celkově má příznivý vliv na formování postavy a odplavení toxických látek z těla. No a na neposledním místě přináší i známý pocit slasti. Stejně jako při konzumaci ovlivňuje tvorbu tzv. hormonů radosti, dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopaminu a uvolňovat endorfiny a serotonin.

  

BAHNO Z MRTVÉHO MOŘE S MOŘSKÝMI ŘASAMI

     Zábal bahnem z Mrtvého moře se zahřívacím účinkem, jehož jedinečnost je dána silnou koncentrací solí a minerálních látek dávající blahodárný účinek. Vody moře jsou bohaté na vápník, hořčík, brom a potasium a chudé na sodík, karbonáty, sulfáty. Používáme tam, kde chceme dosáhnout zeštíhlení, zpevnění, detoxikaci, remineralizaci.

 

 grafika1.jpg

 Přístrojovou lymfodrenáž můžeme podle potřeby a obtíží aplikovat buď na spodní část těla (dolní končetiny + pas), nebo na horní část těla (ruce). U rukou využíváme především u Poúrazových stavech, Lymfadému, Pooperačních či postliposukčních zákrocích, ale i u celkové Detoxikace těla. I zde platí, že je o Vás v našem studiu komletně postaráno ...před samotnou lymfodrenáží je VŽDY třeba ručně uvolnit LYMFATICKÉ UZLINY (aby Vám nenatékal obličej) a po procedůře vypít LYMFATICKÝ ČAJ pro podporu celkového dočištění...

 

LYMFODRENÁŽ
 JEDNORÁZOVÝ VSTUP  PERMANENTKA 5 PERMANENTKA 10
   30min  ....  150,-    700,-  (150,-)   1.300,- (130,-)
   60min  ....  280,-   1.250,- (250,-)   2.000,- (200,-)

 

LYMFODRENÁŽ RUKOU
 JEDNORÁZOVÝ VSTUP  PERMANENTKA 5 PERMANENTKA 10
   15min  .... 100,-    450,-  (90,-)   800,- (80,-)
   30min  ....  180,-     750,- (150,-)   1.300,- (130,-)
   45min  ....  250,-   1.000,- (200,-)   1.800,- (180,-)

 

ZÁBAL
 ZÁBAL - LYMFA až 60min
   SKOŘICOVÝ  150,- 
   ČOKOLÁDOVÝ - thermo 200,-
   MRTVÉ MOŘE - bahno 150,-

 * CLUB = Členové Clubu SUNNY LAND jsou držitelé permanentky SUNNY LAND - FIT & SLIM. Clubovou cenu (výraznou slevu) získáte zakoupením některé z permanentek (klubových karet) FIT & SLIM studia v kterémkoliv studiu SUNNY LAND

 

 

     

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2022 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 411583
Měsíc: 2460
Den: 84