Jdi na obsah Jdi na menu
 


ROLLETIC

rolleticmotiv.png       PROGRAMY                        

 20min-BŘÍŠKO    
  25min-PĚKNÉ NOHY
  20min-BOKY a ZADEČEK

   60min-CELÉ TĚLO  

   

 

 

   CO JE TO ROLLETIC ? 

       Krásná postava (ploché břicho, štíhlé nohy, pevný zadeček), zdravé tělo, skvělá nálada. A to vše bez kapky potu. Rolletic tvaruje, zpevňuje, odbourává špíčky i celulitidu, prospívá lymfatickému systému a pevné, pružné pokožce ...

     Tento přístroj byl vyvinut na základě poznatků s problémy odstranění tzv. “jezdeckých kalhot“, tj. ukládání tuku a projevů celulitidy v oblasti stehen, hýždí a břicha, ale i podpaží, lýtek a horních končetin. Bezprostředním působením na příslušnou oblast vzniká účinek místní – tj. zlepšení výživy kožních buněk a zlepšení jejich činnosti. Pokožka se stává vláčnou, pevnější a pružnější. Výrazně se zlepší metabolismus tukové tkáně, dochází k urychlenému vyprazdňování povrchových žil, lymfatických cév, zlepšuje se látková přeměna v oblasti kůže, podkoží a svalů.

     Během ošetření dochází též k uvolnění bloků svalových skupin, srůstů, změkčení jizev, zpevnění podkoží, redukci objemu masírované partie a vymizení projevů celulitidy. Masáž je významná nejen pro formování a úbytek tukové tkáně, ale je vhodná též po porodu, dietě a operaci (se souhlasem lékaře) - na zpevnění svalstva, vyhlazení strií a vypnutí povadlé pokožky...

    Rolletic® je masážní rekondiční přístroj s konstantní rychlostí otáček, umožňující efektivně využívat stimulační účinek masáže. Uvolňuje svalové napětí, zlepšuje prokrvení, ovlivňuje příznivě metabolismus tukové tkáně a látkové přeměny v oblasti kůže, podkoží a svalů.

      

  ROLLETIC NAPOMÁHÁ:

           - zmenšit objem masírovaných partií
             (úbytek v cm)
          - odbourávat celulitidu
          - zpevňovat svaly
          - vypnout, vyhladit povadlou pokožku
             (po porodu, dietách, liposukci..)
          - odbourávat tukové polštáře
          - uvolňovat napětí svalů
          - povzbuzovat látkovou výměnu
          - tvarovat postavu (bodyforming)

 

 KDO MŮŽE ROLLETIC POUŽÍVAT ?

     Rolletic je takové „strojní provedení“ živého maséra. Může na něj prakticky každý, komu nebrání zdravotní stav absolvovat klasickou ruční masáž. Omezení na Rolleticu jsou přibližně ta samá, jako u normálních masáží. Samozřejmostí je vstupní pohovor, kde toto všechno zjišťujeme. Jestliže má klient nějaké závažnější zdravotní problémy, měl by  cvičení na Rolleticu nejdříve zkonzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

    Rolletic má opravdu „široký záběr“ aktivit a používat ho může až na pár výjimek prakticky kdokoliv. Rolletic je také vhodnou vedlejší léčbou pro osoby se zvýšeným krevním tlakem, nebo onemocněním srdce, využít ho mohou i sportovci na namožené svaly a celkovou regeneraci pro namáhané tělo.
 

    Kontraindikace

- Onemocnění jater, ledvin a srdce

- Akutní infekční onemocněí, horečnaté stavy

- Nádorová onemocněni

- Záněty žil – trombózy

- Hemofilie (genetická porucha srážlivosti krve)

- Kostní TBC

 

    Po poradě s lékařem

- Těhotenství, silná menstruace

- Různá zánětlivá onemocnění

- Vředové nemoci žaludku, dvanáctníku

- Srdeční insuficience, Astma

- Onemocnění štítné žlázy

- Vysoký krevní tlak

 

 

  ROLLETIC - TIPY a RADY 

 

     Masáž Rolleticem musí být příjemná, nesmí bolet a dělat modřiny. Tlak a sílu si určuje každý klient sám. Poté, co začne válečková masáž působit, Vaše tělo se začne nejprve silně prokrvovat a poté začíná docházet k látkové výměně, což je doprovázeno jemným svěděním a pocitem celkového tepla. V této fázi se začíná spalovat přebytečný tuk a kůže se vyhlazuje. Co je důležité,  lidem, kteří hubnou se zároveň vrací elasticita kůže a nezůstává jim viset po ztrátě nadbytečných kilogramů na těle. Výsledky jsou tím lepší, čím pravidelněji budete masáž Rolletic podstupovat.

 

     Nejoptimálnější doba k dosažení kýženého efektu je v prvopočátku docházení 3krát týdně na zhruba půlhodinovou masáž (po čase může být i delší – až hodinová). Nejdříve se masírují nohy a postupuje se směrem nahoru. Poté se každý individuálně vrací k partiím, kterým se chce věnovat více - viz. cílené  PROGRAMY. Příjemné na tom je, že úspěch v boji s celulitidou se většinou projeví již po 10-ti návštěvách. K udržení dosažého efektu pak stačí jedna hodinová lekce týdně.

 

     Masírujeme VŽDY SMĚREM K SRDCI! Někdy se může objevit během prvních návštěv mírná bolest či svědění ošetřovaných partií, popřípadě pocit horka či zarudnutí. Tyto pocity a jevy však velmi rychle ustoupí samy.

 

 

ÚČINNOST ROLLETICU SE ZVYŠUJE  DODRŽOVÁNÍM: 

 

          - příjmu dostatečného množství tekutin
             (pitný režim!)
          - zdravé výživy
          - používáním anticelulitidní kosmetiky
          - sportovních aktivit se střední zátěží
 

      Příjmem tekutin během masáže se aktivuje lymfatický systém. Jeho zlepšená funkce navíc znamená také důkladnější detoxikaci organismu a hlavně zvýšenou imunitu. Prevence celulitidy tedy zároveň představuje velmi účinnou péči o celkové zdraví. Před ošetřením by klientka neměla být ani hladová ani bezprostředně po jídle. Poslední jídlo se doporučuje 30 minut před masáží, další jídlo až 60 min po aplikaci Rolleticu. V období menses nemasírujeme břišní partie a křížovou oblast. Nejvhodnějším oblečením jsou legíny (elasťáky) a dlouhé ponožky.

 

 

VYNIKAJÍCÍ VÝSLEDKY KOMBINACÍ PROGRAMŮ:


      1. VACU ACTIV INFRA 30min + 20min ROLLETIC

      2. WIBRA PLATE 10min + 40min ROLLETIC

          3. WIBRA PLATE 10min + 30min VACU ACTIV

            INFRA + 20min ROLLETIC

 

      Pokud upřednostníte formování postavy pouze na ROLLETICU,  nebo Vám zdravotní stav nedovolí větší kardio zátěž, potom by jste se měli zaměřit na program ROLLTEIC 60min, se kterým obsáhnete všechny důležité oblasti celého těla... (dále viz. ROLLETIC - PROGRAMY). Program se skládá ze 14-ti cviků/poloh, s předem daným časovým rozpisem. Ten Vám určí kvalifikovaná obsluha po vstupním pohovoru a požadavku na cílové zhubnutí či zformování určitých partií.

 

  ROLLETIC - ZÁKLADNÍ CVIKY             

 

1. PLOSKY NOHOU  POSTUP CVIKU

 

lytka.jpg

 

Sedíme na židličce a buď se můžeme držet za stroj anebo se opřeme o židličku.

Celá chodidla položíme na dřevěné kuličky a tlak si určuje každý sám.

Natáčet plosky do různých směrů. Masírujeme obě plosky najednou.

Touto masáží se vždy začíná u jakéhokoliv programu. Masáž chodidel příznivě ovlivňuje všechny orgány těla a probouzí lymfatický systém. Během jediného otočení rotoru jsou aktivovány všechny akupunkturní body na plosce nohy. Dochází k rychlé úlevě od bolesti a otoků nohou.
 2. LÝTKA  POSTUP CVIKU

 

plosky-nohou.jpg

 

 

Z předchozí polohy přejdeme plynule na měkké tkáně lýtek.

Uvolníme svaly a masírujeme měkkou tkáň kolem dokola. Natáčíme přitom střídavě paty a špičky k sobě a od sebe. Pozor na kosti.

Přejít na chvíli plynule k podkolením jamkám.

Odstraňuje napětí a únavu svalů, tvaruje lýtka. Podporuje nastartování lymfatického systému. POZOR: V případě křečových žil jsou nutné stahovací punčocháče. Varixy (vystouplé křečové žíly) nemasírujeme vůbec a tuto polohu vynecháme.
 3.STEHNA-ZADNÍ STR. POSTUP CVIKU

 

rolletic-04.jpg

 

Plynule přejdeme z předchozí polohy. Rukama se držíme madel stroje, kvůli rovnováze.

Nohy můžeme mít natažené či mírně pokrčené jako na obrázku.

Obě najednou natáčíme koleny co nejvíce doleva a doprava.

Zadní strana stehna. Odbourává tukové polštáře a pomáhá odstraňovat celulitidu. Zpevněním hýžďových a stehenních svalů formujeme postavu.

Délku této masáže si určuje každá klientka sama. Bere se v úvahu množství podkožního tuku a fáze celulitidy. Délka masáže nejméně 5min. Chceme-li stehna úspěšně tvarovat, masírujeme raději déle

4. HÝŽDĚ-ZADNÍ STRANA POSTUP CVIKU

 

rolletic05.jpg

 

Po domasírování stehen položíme obě nohy chodidly na zem před stroj.

Držíme se madel vzadu, záleží na těžišti těla a děláme mírné podřepy od kostrče na konec zadečku.

Masáž zadní strany hýždí odstraňuje celulitidu, zpevňuje hýžďové svalstvo a dochází ke zvedání zadečku. Velmi účinná masáž! Masírujeme nejméně 5min.
  5. HÝŽDĚ-BOČNÍ STRANY POSTUP CVIKU

rolletic-006.jpg

 

Stojíme před strojem. Roh madla si dáme kousek nad kostrč, loktem se pohodlně opřeme o madlo. Druhou se přidržujeme podle potřeby. Ke stroji přiložíme boční stranu zadečku a pokrčíme nohy. Polohu si musí každý najít sám, podle své výšky. Musí být příjemná, uvolněná ne křečovitá. Celá váha těla je na stroji, jen malinko kroutíme zadečkem nahoru a dolu. Nezapomenout procvičit levý i pravý bok.

Nesmíme zapomenout na boční strany zadečku. Masáž odstraňuje celulitidu, zpevňuje hýžďové svalstvo, dochází ke zvedání zadečku, provádíme oboustranně, zrcadlově..
   
6.STEHNA-BOČNÍ STRANA POSTUP CVIKU

 

rolletic07.jpg

 

Z předchozí polohy se srovnáme tak, abychom ke stroji přiložili boční stranu stehna.

Můžeme koleno zapřít o stroj na protější straně. Stále jsme před strojem a masírujeme směrem k srdci.Nemusíme se hýbat, jen necháme pracovat stroj.

Dochází k tvarování problémových partií ženského těla – tzv. jezdeckých kalhot. Odbouráváme tukové polštáře a celulitidu. Zpevňujeme stehenní svalstvo a vyhlazujeme pokožku. Masírujeme oboustranně nejméně 4 a 4 min.
 7.STEHNA-VNITŘNÍ STR.  POSTUP CVIKU

 

rolletic08.jpg

 

 

Rozkročíme se přes stroj a jednou nohou si klekneme na židli. Druhou natáhneme.

Noha je napnutá a chodidlo je otočené souběžně se strojem. Předkloníme se dopředu a opřeme se pohodlně o madlo před námi.

Masírujeme vždy měkkou tkáň na natažené noze a to co nejvýš to půjde.

Důležitá masáž pro zpevnění a tvarování vnitřních stran stehen. Vždy masírujeme. POZOR: masírovat vždy na té straně rotoru, která se otáčí nahoru! Provádíme oboustranně, zrcadlově. 
8. STEHNA-PŘEDNÍ STR.  POSTUP CVIKU

 

rolletic09.jpg

 

Stojíme před strojem, držíme se madel u zdi a pomalu jezdíme na stroji od kolen nahoru a zpět a přitom pomalu pérujeme ze špiček na paty.

Čím pomaleji, tím lépe. Masírujeme obě najednou.

Zbavujeme se tzv. „klepavých“ nohou. Je možné zároveň masírovat i břišní partie. Lokty položíme na sedačku před Rolleticem, přiložíme břicho a pokrčíme kolena. Není nutné se pohybovat.
 9. BŘÍŠKO + STEHNA  POSTUP CVIKU

 

rolletic10.jpg

 

 

Položíme se přes stroj. Lokty máme opřené o židli.

Nabrat do břicha vzduch. Nehýbeme se, pouze ležíme celou váhou těla na stroji.

Pozor na kosti.

Formuje a zpevňuje přední stranu stehen společně s bříškem. Pozor, abychom nemasírovali žaludek! Masáž břišních partií je významné nejen pro formování a úbytek tukové tkáně, ale je vhodné též po porodu, dietě, operaci (se souhlasem lékaře) - na zpevnění břišního svalstva, vyhlazení strií a vypnutí povadlé pokožky...
10. BŘÍŠKO v kleče POSTUP CVIKU

 

rolletic11.jpg

 

 

Klečíme před strojem a držíme se za madla.

Vystrčíme břicho, nabereme do něj vzduch a zatneme svaly na zadečku.

Silní lidé se mohou malinko otáčet ze strany na stranu. Pozor na pánevní kosti.

Zpevňující masáž břišních svalů uvolněných po porodu i po dietách. V důsledku zpevnění dochází mnohdy i ke zlepšení různých gynekologických obtíží. Pozor, nemasírovat žaludek! 
 11. PAS a BOKY  POSTUP CVIKU

 

rolletic12.jpg

 

Částečně sedíme na pokrčených nohách na židli před strojem. Tělem ležíme přes stroj a loktem se opíráme o židli, nebo madlo.

Bok opřeme o stroj tak, aby se dobře masíroval jak bok, tak pas (tzv. „pneumatika“ či "špíčky").

Můžeme se jemně pohybovat zleva doprava. Pozor na kosti.

Velmi účinná masáž pro zformování a ztrátu objemu ve velmi pro někoho problematických partií. Krásně tvaruje postavy bez pasu či nadměrnými boky.

 12. ZÁDA  POSTUP CVIKU
 

rolletic13.jpg

 

 

Sedíme v podřepu před strojem. Lokty si opřeme o madla za sebou a přiložíme záda. Tričko musí být v kalhotách, aby se nehrnulo. Jinak si uděláme modřiny.

Uvolníme se a podle potřeby se různě natáčíme.

Potom si sedneme až na zem a opřeme si i ramena. Jsme uvolněni a poddáváme se stroji. Pozor na kosti.

Odstraňuje bolest a únavu zádových svalů. Velmi příjemná a uvolňující masáž.U silných lidí mizí tukové polštáře pod lopatkami.
 13. PAŽE  POSTUP CVIKU
 

rolletic14.jpg

 

 

Klekneme si za stroj ke zdi a položíme na kuličky dlaň. Začneme promasírovávat prsty. Potom přejdeme postupně na všechny měkké tkáně až k rameni.

Ruku různě otáčíme zleva doprava a končíme co nejvíce v podpaží. Tam je nutné zůstat alespoň jednu minutu.

Při masírování v podpaží se nesmíme dotýkat stroje jinou částí těla, abychom si nenabourali tok lymfy.

 Zpevňuje ochablé svalstvo na rukou. Odbourává celulitidu, vyhlazuje strie a vypínutá povadlou pokožku...

 

 

ROLLETIC
 JEDNORÁZOVÝ VSTUP 150,-   1 lekce 30min
 PERMANENTKA 500  136,-   1 lekce 30min
 PERMANENTKA 1.000 125,-   1 lekce 30min
 PERMANENTKA 2.000  120,-   1 lekce 30min
 PERMANENTKA 5.000  115,-   1 lekce 30min
 

Rubriky

ROLLETIC - ZÁKLADNÍ CVIKY

Příspěvků: 0
 

 


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2022 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 411583
Měsíc: 2462
Den: 84