Jdi na obsah Jdi na menu
 


VACU THERM - ACTIVE

grafika1.jpg

 

 VacuTherm ACTIVE...
NEJNOVĚJŠÍ SYSTÉM NA HUBNUTÍ a ODSTRANĚNÍ CELULITIDY ! 

    Technologický vývoj podtlakových cvičebních zařízení je opět o krok dále. V přístroji VacuTherm ACTIVE je podtlak rozšířený o působení infračervených paprsků (InfraRed), které ve vakuové komoře několikrát zvyšují účinky cvičení a znásobují dosažený výsledek ...

 

 CO JE TO "VacuTherm ACTIVE" ?          

    VACU-THERM ACTIVE je revoluční patentovaná technologie, oceněná zlatou medailí na mezinárodních veletrzích 2010 za inovační technologické řešení a nejvyšší kvalitu zařízení. Jedná se o revoluční technologický pokrok v podtlakových zařízení, rozšířený o infračervené paprsky (InfraRed)  a světelnou terapii.

  PROČ JSOU TAK DOBRÉ VÝSLEDKY ?  

    Hlavní výhodou této technologie je jedinečná kombinace vakua s infračerveným zářením, která má za následek dokonalejší prohřívání tkání a svalů, včetně zvýšení cirkulace krevního oběhu. Vytváří doposud nejdostupnější a velmi účinné možnosti k rychlému úbytku hmotnosti. Způsobuje dvojité zrychlení metabolistických procesů, aktivní spalování tuků, redukci celulitidy a také je vhodná pro ošetření problematické pleti. Díky infračervenému záření dochází ke stimulaci produkce kolagenu v kůži, čímž dochází k vyhlazování a výraznému zpomalování stárnutí pokožky.

     INFRA RED  je elektromagnetické záření, které se používá po mnoho let v plastické chirurgii, rehabilitaci, fyzioterapii a ortopedii. Infračervené paprsky pronikají do hloubky tkání a vytváří pozitivní změny v lidském těle. Zdravý efekt pocení přichází při teplotě 35-50°C, aniž by docházelo k zatížení srdečního, dýchacího a oběhového systému. Infračervené paprsky jsou také používány pro problémy s nadváhou a při kožní léčbě, protože pronikají hluboko do pokožky a tělo je zahříváno zevnitř. Díky rozšíření cév, zlepšení krevního oběhu se tělo čistí přes intenzivní pocení.

  DALŠÍ VÝHODY     

    Na tomto přístroji mohou cvičit i klienti s křečovými žílami či jinými problémy, které jim dosud neumožňovaly využít klasické podtlakové zařízení (podtlak se omezí a zaktivuje infračervené záření).VACU ACTIV INFRA automaticky hlídá tepovou frekvenci a upravuje celkovou zátěž cvičení tak, aby byla cvičící osoba neustále pouze v aerobním režimu, kdy je spalování tuků nejúčinnější. 

 

 ÚČINKY VACU ACTIV - INFRA 

 • rychlé spalování tuků
 • zlepšení krevního a lymfatického oběhu
 • lepší průtok krve (kůže se stává pevnější a pružnější)
 • odstranění celulitidy
 • redukce hmotnosti
 • formování postavy
 • zlepšení fyzické kondice
 • řešení kožních potíží (léčba infračerveným zářením)
 • rychlé odstranění toxinů a škodlivých látek z těla
 • odstranění syndromu „studených nohou"
 • revitalizace kardiovaskulárního systému
 • potlačení bolesti - systémová léčba zranění, chronických a neurologické příznaků revmatoidního původu
 • Antiaging (zpoždění procesu stárnutí pokožky)
 • Na přístroji mohou cvičit i klienti s křečovými žílami
 • Možnost volby programu:
 • VACU ACTIV + INFRA (plný)  
 • VACU ACTIV (pouze Vacu)
 • INFRA ACTIV (pouze Infra)        

 

FÁZE TRÉNINKU VacuTherm Active

    CELULITIDA      PŘÍČINY

 

skora_1.jpg

 

 • Nedostatečný pohyb
 • Nesprávné stravovací návyky (vysoký příjem tuků)
 • Nedostatečný příjem tekutin
 • Hormonální vlivy (antikoncepce atd.)

Celulitida - progresivní degenerativní změny podkožního tukového vaziva specifických partií (stehna, hýždě, boky, břicho, paže). Jednoduše řečeno dochází k ochabování kožní vazivové tkáně a zároveň ke zbytňování tkáně tukové, což se následně projevuje jako tzv. „pomerančová kůže".

K ochabnutí vazivové tkáně dochází působením hormonů estrogenu a progesteronu produkovaných tělem nebo dodávaných zvenčí (potrava, antikoncepce).

Zbytňování tukových buněk je zase způsobeno nedostatečnou funkcí lymfatického (mízního) a krevního systému. Oba systémy jsou podporovány pohybem svalů, jako tzv. „svalovou pumpou". Lymfatický systém se stará o odstraňování odpadů látkové výměny a při špatné funkci se odpady hromadí v tukových buňkách. Krevní oběh zajišťuje transport tuků z těchto buněk do buněk svalových, které ho dokáží spalovat. Nedostatečná funkce lymfatického systému a nedostatečné prokrvení podkoží tedy způsobuje nadměrné hromadění tuků v těle.

BĚHEM TRÉNINKU ...            CO SE DĚJE?

skora_2.jpg

 • Zlepšení toku krve a lymfy
 • Transport živin a kyslíku
 • Aktivace metabolismu tuků
 • Stimulace produkce kolagenu

Programově řízeným podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, neboť jedině tam je možno tuk spálit. V průběhu aplikace je monitorována tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení, kdy je spotřeba energie hrazena z 80 % tuky a pouhých 20 % tvoří cukry.

Podtlakem je aktivován nejenom metabolismus tuků, ale i lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin. Silné prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy pozitivně působí proti pomerančové kůži. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a jemnější.

PO SÉRII TRÉNINKŮ  VacuTherm ACTIVE

skora_3.jpg

 • Pevnější a pružnější kůže
 • Odstranění celulitidy
 • Zformování postavy
 • Zrychlený metabolismus
 • Redukce hmotnosti
 • Odstranění syndromu "studených či oteklých" nohou

Nárazová terapie minimálně 20 aplikací 3 x týdně po dobu 6 týdnů pro maximální  „nastartování" látkové přeměny. Výsledky jsou viditelné již po 10 aplikacích (dochází k vyhlazování kůže i centimetrovým úbytkům).

Cvičení trvá pouze 30 minut, ale je to dostačující. V běžné atmosféře dochází při cvičení ke spalování tuků ve svalech po 20-30 minutách. Ve VacuTherm ACTIVE se tato doba zkrátí více než o polovinu.

Doporučuje se 10-ti minutové zahřátí organismu před samotnou aplikací (rotoped, běžecký pás, Wibra plate, BodyRoll, solárium atd.). Klientka potom využije maximálně čas aplikace a dochází ke spalování tuku od první minuty. V případě „studeného" startu se tak děje až od 6. - 10. minuty.

 

 TIPY a RADY

    4504504_1.jpg

1. FÁZE
Během prvních 3min. přístroj postupně zvedá kapacitu Mbar podtlaku, aby se Vaše tělo přizpůsobilo vacuovému prostředí. Teplota InfraRed se zvedne dle programu.
 2. FÁZE
Dalších 25 min. běží obě dvě funkce dle nastaveného výkonu, nebo dle zvoleného programu.
3. FÁZE
2 min. přechod k normálu, postupným snižováním Mbarů podtlaku.

  JAK PROBÍHÁ TRÉNINK ? 

      Ve VacuTerm ACTIVE probíhá 30-ti minutový trénink formou pružné a plynulé chůze na běžeckém pásu. Problémové partie (boky, břicho, hýždě, stehna) se při tréninku nachází v podtlakové komoře, která je utěsněná neoprenovou sukýnkou. V této komoře vzniká vakuový systém, který vytváří nízký atmosférický tlak.

  Tímto procesem dochází k aktivnímu prokrvení problémových partií, k rychlému spalování tuků a pozitivně působí proti pomerančové kůži neboli celulitidě. Střídavým podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, odvádí tuk z tukových buněk ke svalům a zde je možno tuk spálit. Podtlakem se při cvičení rozšiřují cévy, aktivuje lymfatický systém a tím dosáhneme odplavování škodlivin z těla ven (toxické látky z buněk a mezibuněčného prostoru - z kůže, podkoží a svalů).

  V další fázi při cvičení dochází ke zbavování nadbytečných kalorií, tvarování postavy, zlepšení fyzické kondice a zvyšování sebevědomí. Krom podtlakového systému je aktivován i systém InfraRed, který účinky podtlakového (vakuového) několikrát znásobí.

   OPTIMÁLNÍ TEPOVÁ FREKVENCE 

      Při tréninku je velmi důležitá tepová frekvence, kterou je nutné si po celou dobu 30-ti minut sledovat na monitoru. Je dobré setrvávat v takzvaném aerobním režimu, kdy intenzita pohybu činí 65 % z maximální tepové frekvence (MTF). Tepová frekvence se mění s věkem a určí se podle jednoduchého vzorce: OTF = (220 - věk) x 0,65, kdy nejůčinější výsledky jsou zaznamenávány při tepové frekvenci okolo 120 - 140 tepů za minutu (při této tepové frekvenci jsou energetické potřeby organismu kryty z 80 % tuky a jen z 20 % cukry, což je důležité pro maximální výsledky).

     Vedle zobrazované TF vidí uživatel i spálené kalorie, kolik kilometrů ušel plynulou chůzí, jakou rychlostí, momentální podtlak a sílu InfraRed.  Na ovládacím panelu si uživatel může regulovat rychlost a sklon pásu, zátěž, podtlak i sílu InfraRed, nebo dá přednost speciálním - již přednastaveným programům, dle cílů kterých chce dosáhnout. V případě využití přednastavených programů, již nic neregulujeme a plně se můžeme soustředit  na aktivitu.

  ANTICELULITIDNÍ KOSMETIKA    

     Před zahájením tréninku doporučujeme použít na problematické partie speciální anticelulitidové hydratační krémy, které podpoří intenzivnější prokrvení podkožní vrstvy, zmírní celulitidu, urychlí spalování tuků, zpevní a vyhladí pokožku. Jsou určeny pro lepší výsledky aerobního cvičení. Po ukončení tréninku se kůže stává pevnější a pružnější. Podtlakové zařízení doporučujeme pro klienty od 15 let.

 CO SI VZÍT NA SEBE ?

     Do přístrohe se oblékněte nejlépe do šortek (legín) a bavlněného trička. Na nohy lehké sportovní boty s hladkou podrážkou a s sebou si vezměte ručník.

 CO a JAK PÍT ?

     Dodržujte  pravidelný pitný režim. Vzorec (Hmotnost : 8) x 0,3 = ? litrů tekutin. Pro zvýšení účinku můžete použít nápoje s Carnitinem - spalovačem tuků. Během 30min tréninku ve VacuTherm ACTIVE vypijte alespoň 0,5l nápoje či neslazené minerální vody.

 CO a JAK JÍST ?

     Poslední jídlo doporučujeme jíst nejpozději 60min. před tréninkem a to uhlovodany (rýže, brambory, těstoviny nebo müsli, popřípadě jen ovocný salát). Po aplikaci počkat  60min. a pak bílkoviny (ryby, maso, drůbež nebo tofu např. se zeleninou). Čím zodpovědněji upravíte jídelníček (omezíte tuky a jednoduché cukry, poslední jídlo alespoň 4hod. před spánkem, jezte pomalu a uvidíte tu změnu - budete nasyceni polovinou toho, co by jste snědli ve spěchu!)

KOMU NENÍ VacuTherm URČEN ?

    Níže uvedené Kontraindikace se týkají pouze podtlakového programu. Program Thermo lze po konzultaci s ošetřujícím lékařem využít i při těchto obtížích.

 • Povrchový nebo hluboký zánět žil na dolních končetinách  
 • Trombóza, nádorová onemocnění
 • Srdeční infarkt a mozková cévní příhoda
 • Lymfedém dolních končetin
 • Jakákoliv nedostatečnost jaterní, ledvinová a srdeční
 • Zánětlivá onemocnění
 • Cukrovka, Hemeroidy
 • Těhotenství
 • Vysoký krevní tlak (pokud není kompenzován léky)
 • Hyperpigmentace, exematická dermatitida a bércové vředy

     Podtlakové přístroje prošli dlouhodobým testováním na Klinice pro sportovní medicínu. Sledování proběhlo na několika skupinách lidí různých věkových skupin, různých úrovní fyzické zdatnosti a procent tělesného tuku. Účastníci prošli antropometrickým vyšetřením. Výsledky testů jasně naznačují, že se spotřeba kyslíku, výdej energie a kyslíková ventilace při cvičení při sníženém atmosférickém tlaku zvyšují.
     Výdej energie se zvyšuje až o 50 % ve srovnání s chůzí na běžeckém pásu bez použití vakua a o 70% s použitím vakua + InfraRed. Tuk se začíná spalovat za kratší dobu a únava svalů není pozorovatelná tak brzy, protože kyselina mléčná, která se vyvíjí ve svalech při námaze, se odstraňuje a metabolizuje mnohem rychleji. VacuTherm ACTIVE je vhodný nejen pro širokou veřejnost, ale i pro regeneraci sportovců a sportovkyň.

 

VACU THERM
 JEDNORÁZOVÝ VSTUP 150,-   1 lekce 30min
 PERMANENTKA 500  136,-  
 PERMANENTKA 1.000 125,-  
 PERMANENTKA 2.000  120,-  
 PERMANENTKA 5.000  115,-  


 

 

 

 

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2022 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 411581
Měsíc: 2463
Den: 83